ÇÖZÜMLER / ENDÜSTRİYEL TESİSLER
ENDÜSTRİYEL TESİS İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

Step Mekanik Endüstriyel Tesislerde çalışanların konforunun ve üretkenliklerinin artırıldığı ortamlar yaratmak için  çözümler üretir. Bu aşamada hava kalitesi, nem ve ses değerleri en önemli faktörlerdir. Temin ettiği teknolojik ekipmanlarla ürün kalitesine doğrudan etki edecek olan, ortam koşullarını (nem, sıcaklık, temizlik) en uygun değerlerde tutarak üretim kalitesinin yüksek standardlarda oluşmasına yardımcı olur

Endüstriyel Tesislerde kullanılan başlıca ürünlerimiz ;

Konfor Klima Santralleri Ex-proof Klima Santralleri VAV/CAV Cihazları
İndüksiyon Sistemleri Slot Difüzörler Özel Difüzör / Menfezler
Yerdeğiştirmeli Difüzörler Yangın Damperleri

FORD OTOSAN İNÖNÜ ve GÖLCÜK FABRİKALARI
Dinamometre Test Odaları
İnönü ve Gölcük fabrikalarında dinamometre odası için kullanılacak AL-KO klima santralleri patlamaya karşı korumalı - exproof - ATEX sertifikalı olarak sağlanmış ve başarı ile devreye alınmıştır. Step Mekanik tarafından düzenli olarak periyodik bakımları yapılmaktadır. 
TÜPRAŞ KIRIKKALE RAFİNERİSİ - Kırıkkale
Yeni Kuvvet Santrali Kontrol ve Trafo Binaları
Kontrol binası ofis alanlarına PRICE akustik tip sabit debili fanlı terminal üniteleri (fan powered unit) tedarik edilmiştir. Bütün cihazlarda entegre elektrikli ısıtıcılar olup Price DDC kontrol ünitesi ile bütünleşik olarak BACnet üzerinden kontrol edilebilmektedir. 
TOSB OTOMOTİV TEST MERKEZİ
Motor Test Odaları
TOSB Organize sanayi bölgesinde kurduğu motor test sistemleri alanları için patlamaya karşı dayanıklı Exproof Klima Santralleri tercihini AL-KO klima santrallerinden yana kullanmıştır. ATEX sertifikası ile patlamaya karşı koruması garanti altına alınmış klima santralleri başarıyla devreye alınmıştır.