ÇÖZÜMLER / OFİS BİNALARI
OFİS BİNALARI İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ 

Ofis Binalarında enerji verimliliği ve konfor, doğru iklimlendirme çözümünün en önemli faktörleridir. STEP  Mekanik “doğru
projeye doğru ürün ve uygun fiyat” yaklaşımı ve ürün çeşitliliği sayesinde ofis çalışanlarının  konfor tatminini ve üretkenliğini
yükselten ortamlar oluşturmanıza yardımcı olur. Bir yandan ofis çalışanlarının  daha sağlıklı ortamlarda çalışmasını  ve
devamlılığın artırılmasını sağlarken diğer yandan binanın enerji performansının  yükseltilmesine yardımcı olur. 
Elde edilen sonuç : daha fazla üretkenlik, daha az işletme masrafları

STEP Mekanik, projelerin erken safhalarında proje desteği veya mevcut binaların iyileştirmesi ve geliştirmesi  çözümleri
sağlayarak daha güvenli, sağlıklı ve konforlu alanlar oluşturulması için en verimli ve en uygun fiyatlı  çözümler için çalışır.
Bunlarla birlikte binaların mimari tasarımı da tıpkı teknik veriler gibi göz önüne alınarak ürün seçimleri sunulmaktadır. 


Ofis Binalarında kullanılan başlıca ürünlerimiz ;

Konfor Klima Santralleri Cam Önü Konvektörler VAV/CAV Cihazları  
Fanlı Terminal Üniteleri  Yer/Döşeme Tipi FanCoiller   Chilled Beam Sistemler
İndüksiyon Sistemleri Slot Difüzörler  Özel Difüzör / Menfezler 
Döşeme Altı Sistemler (UFAD) Yerdeğiştirmeli Difüzörler Yangın Damperleri
Kendinden VAV Difüzörler

ORJİN MASLAK
30.000 m2 alan - 13 kat A sınıfı ofis binası - LEED Gold Sertifikası Adayı
Hava şartlandırma üniteleri kat klima santrallerinde kalite, enerji verimliliği ve akustik kriterler ön planda tutularak AL-KO klima santralleri tasarımları yapılmıştır ve uygulanmıştır. Klima santralinde şartlandırılıp ofislere taşınan taze hava dağıtımında LTG değişken debi ayar cihazları (VAV) kullanılmış olup BacNET iletişim prokolüne göre kurulumu ve debi kontrolleri başarıyla gerçekleştirilmiştir.
ALLIANZ TOWER  - Rönesans Tower
43.000 m2 alan - 40 kat A+ sınıfı ofis binası - LEED Platinum Sertifikası Adayı
Rönesans Holding’in kendi kullanacağı 9 katlık alanda cam önlerinde yerden ısıtma - soğutma ve yer değiştirmeli taze hava beslemesi yapabilen LTG VKB yer tipi fan coil üniteleri kullanılmıştır. Yüksek konfor değerlerinde ıslak soğutma yapabilen bu cihazlarda EC fan motorları kullanılarak çok düşük elektrik tüketim değerleri sağlanmıştır. 
İŞ BANKASI TUZLA TEKNOLOJİ & OPERASYON MERKEZİ PROJESİ
270.000 m2 alan - LEED v3 Gold Sertifikası Adayı
İŞ Bankası TUTOM Projesinde çoğunlukla çatılarda kullanılmak üzere yüksek debi kapasiteli AL-KO klima santralleri tedarik edilmiştir.. Klima Santralleri egzost fanları soğuk duman atışına uygun olarak verim düşüşü yaşanmayacak şekilde yangın senaryosu ile entegre olarak tasarlanmıştır. Isı geri kazanım rotor ve fan verimlilikleri en optimum değerlerde seçilerek uzun ömürlü ve ekonomik işletme olanağı sağlanmıştır.
Primer hava dağıtımında özel susturucusu ile entegre ultra sessiz tip PRICE VAV üniteleri kullanılmıştır. Kontrol üniteleri işverenin seçtiği marka ve model olarak PRICE fabrikalarında cihaza bağlanmış ve kalibre edilmiştir. Değişken debili sağlanan havanın yaşam alanlarına verilmesinde düşük debilerde düşme riski olmayan, sessiz ve dekoratif LTG slot difüzörleri kullanılmıştır. Açık ofislerde cam önlerinde oluşan soğuk hava radyasyonu ve düşmelerinin önüne geçmek için perimetre alanlarında MINIB yer tipi fansız konvektörler uygulanmıştır. Tamamen camdan oluşan bina giriş lobi alanında STEP yer tipi elektrikli konvektörler uygulanmıştır. 
GARANTİ BANKASI PENDİK TEKNOLOJİ KAMPÜSÜ
142000m2 alan - İnşaat süreci devam ediyor...
Garanti Teknoloji Kampüsü, 4000 kişinin çalışması için tasarlanmış, açık ve kapalı ofislerin, oditoryum ve eğitim alanlarının, spor merkezleri ve kafetaryaların bulunduğu, ayrıca içerisinde data merkezinin konumlandırıldığı sürdürülebilir bir ofis projesidir. Açık ofis alanlarında 5500 adedi aşkın SLT tüp difüzör sistemleri, CFD analizleri sonrasında belirlenen hava atış nozul pozisyonlarına göre projeye işlenmiş ve uygulanmıştır. 
Difüzör sistemlerini besleyen 1000 adedi aşkın LTG VAV üniteleri ve akustik sebeplerle kanal basıncını dengeleyen LTG Basınç Regülatörleri projede başarı ile uygulanmıştır. Tüm binanın taze hava ihtiyacı bu sistemlerle sağlanırken ortam sıcaklığı kontrolleri cam önlerinde uygulunan hem ısıtma hem soğutma yapabilen yer tipi LTG VKB fancoil üniteleri ile 2000 metreden daha fazla olacak şekilde yerleştirilmiştir. Ortak alanlarda STEP difüzör/menfez grupları ve STEP mekanik CAV üniteleri başarı ile tedarik edilmiş ve uygulanmıştır.