ÇÖZÜMLER / OTELLER
OTEL İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

Oteller; restoran alanları, lobi alanları, barlar, yemek servis alanları, sigara içme alanları, toplantı 
odaları, balo salonları, otel odaları gibi birçok farklı iklimlendirme ihtiyacı olan yerler barındırır. STEP Mekanik bu bölgeler için bireysel sıcaklık kontrolü sağlayan, sessiz ve enerji verimliliği yüksek çözümler sunmaktadır. Ayrıca restoran ve mutfak bölümlerinden kaynaklı koku yayılmasını da doğru çözümler sunarak engellemektedir. 

Otellerde kullanılan başlıca ürünlerimiz ;

Konfor Klima Santralleri Kapalı Havuz Klima Santralleri Cam Önü Konvektörler
VAV/CAV Cihazları Yer/Döşeme Tipi FanCoiller Chilled Beam Sistemler
İndüksiyon Sistemleri Slot Difüzörler Özel Difüzör / Menfezler
Yerdeğiştirmeli Difüzörler Yangın Damperleri Kendinden VAV Difüzörler
Hava Perdeleri

ST. REGIS HOTEL ISTANBUL - Maçka
25.000 m2 alan - 118 odalı
Lobi, balo salonları, bar-restoran, mutfak, spa, perakende ve yatak odası alanlarının hava şartlandırmalarında yüksek verimli AL-KO Klima Santralleri kullanılmıştır. Değişken debili sistemler için LTG VAV üniteleri ve slot difüzör sistemleri uygulanmıştır. Lobi alanlarında maksimum konfor ve dekoratif bir görünüm elde etmek için SLT drum jet difüzör önüne paslanmaz çelik menfez uygulamaları yapılmıştır. 
ŞİŞLİ MARRIOTT OTEL
81.000 m2 alan - 43 kat - 259 odalı
Şişli Marriot Otel Projesinde sağlanan AL-KO klima santralleri başarıyla devreye alınmıştır. Projedeki hava debileriyle kurulumdan sonra test edilen hava debilerinin kontrolleri başarıyla geçilmiştir. Kapalı Havuz alanı için AL-KO paket tipi havuz klima santrali uygulanmıştır.
RENAISSANCE POLAT ISTANBUL OTEL - Yeşilköy
437 odalı
1993 yılında açılmış olan Renaissance Polat Istanbul Otel 2015 yılında renovasyona girmiştir ve bu kapsamda otelde kullanılan tüm mevcut klima santrallerinin yenilenip AL-KO klima santralleri ile değiştirilmesine karar verilmiştir. Şu ana kadar 22 adet klima santralinin tedariği sağlanmış olup başarı ile devreye almaları yapılmıştır. Renovasyon süreci halen devam etmektedir.