KURUMSAL / KALİTE POLİTİKASI
Temel Felsefemiz, uluslararası standartlarda en kaliteli malzemeyi en uygun fiyat ile kullanıcıya sunmaktır. Hedefimiz, bu felsefemizi hayata geçirmek, kalite yönetiminde dünya standartlarını aşmak ve kendi alanımızda lider olmaktır. Gelişmenin sürekliliği için etkin, üretken ve yaratıcı olma bilinci tüm çalışanlarımızın temel ilkesidir. Verdiğimiz hizmetin standartlarını en üst düzeyde tutmak ve bu hizmete süreklilik kazandırmak amacıyla, insan unsuru dışında kullandığımız araç, donanımlar ve tüm ürünlerimiz kalite standartlarına ve müşteri gereksinimlerine uygun olarak yenilikçi yaklaşımlarla sürekliliğini sağlamaya devam edecektir.

Kalite hedefimiz; müşteri taleplerini en doğru, en hızlı şekilde karşılayarak, projelerine en uygun en ekonomik malzemeyi seçmek, fiyatlandırmak ve teknik sorularını yanıtlayarak sipariş edilen ekipmanın veya malzemenin en kısa zamanda uygulama alanında  olmasını sağlamaktır.

Netice olarak STEP Mekanik A.Ş.’nin amacı:   

-  Öz kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırmak ve performansını sürekli yükseltmek,
-  Çalışanlarının memnuniyetini ve eğitim ihtiyaçlarını gözlemleyerek sürekli gelişmelerini sağlamak,
-  Ürünlerimizin, ulusal ve uluslararası kalite standartlarına ve müşteri gereksinimlerine uygun olarak gelişimini hedeflemek,
-  Katılımcı yaklaşımlarla, ürünlerde sürekli yenilik yaratmak, gelişmeyi öngören, müşteri odaklı, sistematik yönetim anlayışı,
-  Step ve çalışanlarını müşteri kitlesi tarafından "Güven" ve "Yüksek Kalite" kavramlarıyla özdeşleştirmek,
-  Etkin iletişimi ön planda tutarak, müşterilerin gereksinimlerine uygun olarak hizmetimizin sürekliliğini bu hedef ve ilkeler doğrultusunda sağlamaktır.

Bizimle çalışan ve bizden hizmet talep eden tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde oluşturulmuş olan güven ve saygınlığın sürekli ve kesin korunması için yoğun bir çaba içerisinde olmak temel felsefemiz olmaya devam edecektir.

Çözüm ortaklarımıza ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile Ocak 2010 Tarihinde başlamış olduğumuz Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarımız başarı ile Nisan 2010 tarihinde tamamlanmış ve firmamız TURKAK ve Alman TGA-DAR Akreditasyonuna sahip Alberk Q.A. tarafından ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgeleri ile onurlandırılmış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. 

Saygılarımızla